gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Автобусний транспорт Праги

PDFДрукe-mail

11111111111111Перший міський автобус у Празі був урочисто запущений у березні 1908 року в районі Малої Страни. До цього часу основним громадським транспортом у місті слугували трамваї, які за тодішніми технічними характеристиками не могли бути використані в горбистих районах Градчан та Малої Страни. Вирішенням транспортного питання у цих старовинних історичних кварталах і стали перші празькі автобуси.

У травні все того ж 1908 року був прокладений автобусний маршрут через Карлів міст. Конструкція перших міських автобусів виявилася вкрай ненадійною. Після кількох серйозних аварій у 1909 році автобусну лінію закрили з міркувань безпеки. З тих пір за цим маршрутом жоден вид міського транспорту ніколи більше не запускався. Міські автобуси повернулися на празькі вулиці лише у 1925 році.

Сьогодні довжина празьких автобусних маршрутів сягає 2197,7км, в місті налічується 2510 зупинок. У часи «Пік»  на вулицях міста перебуває до 1000 тисячі автобусів.

21Час роботи празьких автобусів: від 4:30 до 24:00 (у звичайному режимі). Кількість маршрутів: денних 180 (з них 20 шкільних, 2 для інвалідів), нічних 16.

Часовий інтервал між автобусами: в робочі дні у середньому 6 - 8 хвилин, близько полудня 10 - 20 хвилин, у суботу та неділю 15 - 30 хвилин.

Нічний режим роботи: від 00:30 до 4:30. Часовий інтервал між нічними автобусами 30 хвилин. Нічні лінії: 502 - 514, 601, 602, 603.

Квитки для проїзду можна купити на станціях метро та в газетних  кіосках. Починаючи з 2010 року став доступним SMS сервіс по купівлі проїзних талонів. Дія квитків поширюється і на інші види міського громадського транспорту

map_metrobus

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 94 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic