gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Краяни

PDFДрукe-mail

Українсько-чеське культурно-освітнє товариство «Вишеград », м.Київ

11-2

Товариство «Вишеград » було створено етнічними чехами, що проживають на Київщині восени 1992 року. Свою назву отримало від села «Вишеград », що знаходиться в Макарівському районі, де з середини 19 століття проживають сім`€™ї чехів-переселенців. Багато років при товаристві існує вокальний ансамбль «Вишеград », учасниці якого виконують чеські народні пісні, приймають участь в Всеукраїнських фольклорних фестивалях чехів України та краянських фестивалях в Празі.

 

Товариство «Чеська родина » місто Одеса

2

Товариство створене влітку 200 року. Має свій національно-культурний центр в якому є бібліотека художньої та навчальної літератури на чеській мові, аудіо та відеотека. Функціонує проект з вивчення чеської мови. Створено ансамбль чеської народної пісні, який є постійним учасником Всеукраїнських фольклорних фестивалях чехів України.

 

Товариство «Чеська беседа », місто Львів

3

Товариство було офіційно зареєстроване цісарсько-королівським намісництвом ще у 1867 році і належить до найстаріших чеських товариств поза межами Чехії. У 1939 році його діяльність була заборонена. У 1989 році було відновлено роботу чеського культурологічного товариства у Львові. При товаристві створено хор. За сприяння товариства у 2000 році було відкрило пам`€™ятник першому президенту Чехословаччини Томашу Масарику.

 

Чеське культурно-освітнє товариство «Голендерські чехи », с.Миколаївка, Козятинського району, Вінницької області

44-1

Ще у 1990 році в селі Миколаївці, Козятинського району, що на Вінниччині, було створено Чехословацьке культурно-освітнє товариство ім. Я.А. Каменського. У 1996 році товариство було перейменоване в Чеське культурно-освітнє товариство «Голендерські чехи ». При товаристві з 1995 року діє фольклорно-етнографічний ансамбль «Студанка » ( «Криничка »). За 20 річну історію свого існування колектив був учасником багатьох фольклорних фестивалів в Україні та за кордоном. У 2000 році йому присвоєно звання чеського «Зразкового » аматорського фольклорно-етнографічного колективу.

 

Товариство «Волинські чехи » місто Житомир

5

«Спілка волинських чехів » також є багаточисельним товариством, яке відроджує традиції, мову, звичаї свого народу. При товаристві діє хор, в якому співають старші та молодші учасники. Колектив також широко популяризує чеську пісню та музику в Україні, є учасником Всеукраїнських фольклорних фестивалях чехів.

 

Товариство «Чехоград », с.Новгородківка Запорізької області

6

Товариство було створено весною 1990 року. З цього ж року існує фольклорний ансамбль «Чехоградська гудба ». У 1995 році колективу присвоєно звання «Народний самодіяльний ансамбль чеської пісні ». Колектив є учасником багатьох міжнародних та українських фестивалів.

 

Товариство «Малинівське », місто Малин Житомирської області

7

Чеське товариство в цьому районному центрі є нечисельним. Проте культурно-освітні традиції живуть завдяки дитячому ансамблю, учасники якого співають чеські народні пісні, беруть участь в фестивалях та конкурсах.

 

 

Товариство «Богемія » місто Мелітополь

8

Товариство було створене у 1992 році, одне з найбільш числених товариств, налічує більше 150 членів. У 1994 році активісти заснували ансамбль «Богемія », творчість якого була високо оцінена `€“ у 1998 році колективу присвоєне звання «Народного ». Ансамбль був учасником багатьох республіканських та міжнародних фестивалів, виступав у Чехії на сцені фестивалів «Шумперк » та Міжнародних фестивалях краян.

 

Товариство «Влтава », с.Олександрівка Красногвардійського району, АР Крим

9

В лютому 1993 року в м.Сімферополі було організовано Кримське культурно-просвітницьке товариство «Влатава », яке об`€™єднало 13 місцевих чеських осередків. При товаристві були організовані фольклорні та музичні ансамблі.

 

 

Товариство «Богемка », с.Богемка, Вардіївського району, Миколаївської області

10

Чеський фольклорний ансамбль «Богемка » у селі Богемка Вардіївського району Миколаївщини, був створений ще у 1962 році. У 2005 році був переіменований у «Богемські фраєркі ». Колектив виконує чеські народні пісні.

 

 

Товариство «Стромовка », м.Дубно, Рівенської області

11

Більше 20 років існує чеське товариство «Стромовка » у місті Дубно. При товаристві діє два творчі колективи: дитячи та дорослий, які активно пропагують чеську народну пісню.


 

«Товариство Я.М. Коменського », м.Ужгород

Ужгородська спілка чеської культури заснована у травні 1995 року. Спілка широко пропагує чеську культуру шляхом участі в фестивалях, організації виставок, тижнів чеського кіно.

«Товариство Томаша Масарика », м.Ужгород

Засноване у 1998 році у м. Ужгороді. З ініціативи членів товариства у 2003 році в місті встановлено бюст Томаша Масарика.

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

Вінницька афіша

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії