gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Місця - варті уваги (частина №2)

PDFДрукe-mail

Мала Страна Кафедральний собор св.Миколая, перлина празького бароко, побудована на Малостранській площі, є однією з головних культових споруд в Празі. Собор багато прикрашений фресками і скульптурами.
Поруч з ним, на Кармелітській вулиці, знаходиться костьол Богородиці Торжествуючої, зведений в 17 ст., В якому зберігається воскова фігурка Ісуса-немовляти, привезена з Іспанії в 16 ст. Серед безлічі прекрасних палаців особливо виділяється Вальдштейнський, розташований на однойменній площі. Це перший празький бароковий палац збудований на початку 17 ст. за наказом А. Вальдштейна - верховного головнокомандувача військ Австрійської імперії, знаменитого полководця, який виграв безліч битв під час тридцятирічної війни. Вальдштейнський сад прикрашає "залу Терра" і копії статуй датського майстра Адріана де Вріе. Оригінали були вивезені шведами в 1648р. в якості воєнної здобичі. Палац та сад використовуються в даний час для проведення концертів камерної музики, а також в представницьких цілях.
Старе Місто Старе Місто було закладене в 10 ст., Є музеєм архітектури під відкритим небом, який розташовано на Старомістській площі від якої розбігаються на всі боки вузькі мощені вулиці, що переплітаються між собою. Площу обрамляє Староміська ратуша, прикрашена середньовічними астрономічними годинниками - Орлоєм, реконструйованими Яном Ганушем, що додав рухливі алегоричні, історичні та культові фігурки. На протилежній стороні площі височіють дві вісьмидесятиметрові вежі собору Богородиці перед Тином, заснованого в 14 ст. У храмі знаходиться мармуровий надгробок датського астронома Тихо Браге придворного, імператора Рудольфа II. На розі фешенебельної Паризької вулиці можна побачити ще один бароковий костел св.Миколая - творіння архітектора К.І. Дінценгофера. Далі вулиця продовжується чудовими рядами будинків Єврейського кварталу, збудованих в стилі модерн. Символ єврейської культури - ранньоготична Старонова синагога, - діє і сьогодні. За синагогою розташоване Старе Єврейське кладовище, на якому знаходиться більше 20.000 надгробків, найстаріші з яких датуються 1439 р. на цвинтарі похований знаменитий учений Ієгуда бен Бецалель, (прозваний Раббі Лев), що створив, за переказами, штучну людину - Голема. У сусідній Пінкасовой синагозі відкрито пам'ятник євреям - жертвам націонал-соціалізму.
Недалеко від Єврейського Кварталу, уздовж річки, розташований монастир Блаженної Анежки, видатне творіння ранньоготичної архітектури. В даний час у стінах монастиря влаштовуються виставки та концерти.
Береги Влтави, на яких розташовані Мала Страна і Старе Місто, з'єднує найстаріший в Празі готичний Карлів Міст (520 м), побудований в 1357 - 1407 рр.. за наказом Карла IV після того, як його попередник, романський міст, був знесений повінню. Карлов Міст прикрашає своєрідна галерея з 30 статуй і скульптурних груп, створена в епоху бароко такими видатними скульпторами, як Браун, Брокофф і Якель. Міст починається у двох веж на Малостранському березі (маленької романської і великої готичної) і закінчується Пороховою вежею на Старомістскому березі, яка була побудована в кінці 14 ст. Петром Парлержом і вважається "самими гарними воротами Центральної Європи". Поруч з вежею розташований колишній монастир ордену хрестоносців "з червоною зіркою" і Клементінум (колишній єзуїтський коледж). Інша Порохова вежа, що закриває вулицю Целетну, була побудована в 15 ст. і служила в'їзними воротами для Старого Міста. Поруч з нею знаходиться Муніципальний палац ("Обецні дум"), який вважається самим гарним будинком стилю модерн у Празі.

Нове Місто - Вацлавська площа Готелі, банки, ресторани, кінотеатри, універмаги і приголомшливі будівлі стилю модерн роблять Вацлавську площу діловим та культурним центром столиці. Протягом всієї чеської історії вона була головною ареною політичних подій, в тому числі і "Оксамитової революції 1989 року. У верхній частині площі перед Національним музеєм встановлено пам'ятник св.Вячеславу (св.Вацлаву).

Цікава стаття? Поділись нею з друзями:

ЗНОВУ КЛИЧЕ БУША

Інформаційний спонсор проекту «Чеський луб в Україні» запрошує 23-24 червня 2018 року відвідати свято Купала в Буші

Запрошуємо Вас провести незабутні вихідні (23-24 червня) в атмосфері свята КУПАЛА в унікальному місці Сили на Вінничині – заповіднику "БУША"! 

В ПРОГРАМІ: 
- оглядова екскурсія по місцях Сили, 
- майстер-класи, 
- святкове дійство, 
- справжнє купальське вогнище, 
- медитації, енергетичні практики в природі,
- здорова їжа, цілюща джерельна вода, 

  • Лядівський монастир

А також купання, чаювання, пісні, танці та феєричний настрій!

>>Детальніше<<

Календарь турів 2018

Translate(Переводчик)

Про Чехію

Українці в Чехії

Хто онлайн!?

На даний момент 91 гостей на сайті

ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА

ПОДАРУЙ СОБІ КАЗКУ!

5-12 травня запрошуємо Тебе у захоплюючий пізнавально-розвиваючий тур "ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА" по місцях Сили Праги та інших сакральних місцях Чехії!

Чехія - країна, яку не можна забути, якщо хоча б один раз у ній побував. Це країна тайн та містерій, країна, де вчишся глибоко бачити і чути, де забуваєш про одвічну мирську суєту і дивишся на світ свіжим поглядом дитини. Тут і зараз. Тут ти зможеш доторкнутися до давньої мудрості друїдів, зрозуміти її основні закони, використати потужну природну енергію чеської впадини, так само як її використовували великі містики, езотерики, алхіміки всіх часів і народів для розвитку власних здібностей, збільшення енергетичного потенціалу і духовного переродження.
Приєднуйся, відкрий для себе цю дивовижну країну, справжню казку! 

ПРОГРАМА ТУРУ «ЧЕХІЯ ЕЗОТЕРИЧНА» 5-12 травня

(5 ночей в Празі + 2 ночі в Польщі без нічних переїздів)

>>>Детальніше<<<

Чеські винні новини

200X200 wine of czech republic